• Diğer

Dünya

Adamın beynini yiyip, toprağa öyle yolluyor

Türkiye'de hiç görülmedi ama tehlike çanları artık çalıyor! Adamın beynini yiyip, toprağa öyle yolluyor

Adamın beynini yiyip, toprağa öyle yolluyor

23 Eylül 2022 12:34
-A

+A

 
Türkiye'de şu ana kadar beyin yiyen amip vakası yaşanmadı ancak uzmanlar, küresel iklim krizinin derinleşmesiyle birlikte beyin yiyen amiplerde de artış görüleceğini belirtiyor. Bu amipler, insanın burnundan girerek beynini yok etmesiyle biliniyor.
 
Koronavirüs salgını ve maymun çiçeği nedeniyle hayli zor günler geçiren dünya kamuoyu, küresel iklim krizi nedeniyle ortaya çıkabilecek yeni virüsler nedeniyle de endişe yaşıyor. Uzmanlar, Amerika Birleşik Devletleri'nde çok sayıda kişinin canını alan 'beyin yiyen amip'le ilgili uyarılarda bulundu.
 
 
"DAHA ÖNCE GÖRÜLMEYEN YERLERDE ORTAYA ÇIKTI"
Uzmanlar, beyin yiyen amiplerin son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri'nde bazı yerlerde ilk kez ortaya çıktığını ve bunun da küresel iklim değişikliği ile ilgili olduğunu ifade etti.
 
GEÇEN AY BİR ÇOCUĞU ÖLDÜRDÜ
Haberler.com'dan Barış Yahya Çinçin'in haberine göre beyin yiyen amip, geçtiğimiz ay Nebreska'da Elkhorn Nehri'nde yüzmeye giden bir çocuğun ölümüne neden oldu.
 
TÜRKİYE'DE HİÇ GÖRÜLMEDİ
Beyin yiyen amip şu ana kadar ülkemizde hiç görülmedi ancak uzmanların teorisine göre bu amipler, önümüzdeki yıllarda Orta Asya ve Afrika coğrafyasında da sıklıkla görülebilir.
 
ARTIK TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR
Uzmanlar dünya genelinde su kıtlıklarının yaşanmasıyla birlikte insanların çeşitli nehir ve sulak alanlarda su arayacağını, bu sulardaki amiplerin de burun yoluyla insanların beynine gideceğini savunuyor.
Anahtar Kelimeler : Türkiye, Dünya, Haberler, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku