• Diğer

Politika

Bahçeli: İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır

Partisinin Antalya kampında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Ekrem İmamoğlu mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. İstanbul'daki seçimlere şaibe karışmıştır. İstanbul'daki seçimlerin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır" dedi.

Bahçeli: İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır

20 Nisan 2019 12:57
-A

+A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir otelde  düzenlenen "İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı"nda yaptığı  konuşmada, terör örgütlerini küresel çıkarları için kullananlarla, teröre karşı  savaş verenlerin aynı mihraklar olduğunu bildirdi.
 
Bu mihrakların kanlı gündemlerinde Türkiye'nin olduğunu aktaran  Bahçeli, "Tavşana kaç, tazıya tut." diyenlerin aynı odaklar olduğunu söyledi.
 
Milletleri kendi coğrafyalarında, kendi beşeri ve ekonomik  kaynaklarından vazgeçmeye zorlamanın siyasetin yeni ismi olduğuna işaret eden  Bahçeli, şöyle konuştu:
 
TAM BİR 'TRUVA ATI' HALİNE GELMİŞLERDİR
 
"Türkiye, bu kirli oyunun içine çekilmek istenmektedir. Zilletin  ortakları, yeni emperyalizmin dayatmalarına Türkiye'yi hazırlama görevini  içeriden üstlenen tam bir 'Truva atı' haline gelmişlerdir. Türkiye uluslararası  ilişkilerde baskıya, hakarete, tehdide, aşağılamaya maruz kalırsa bunlar mutlu  olmaktadır. İşsizlik, faiz, döviz kurundaki artışlar yegane sevinç kaynaklarıdır.  Buna karşılık Cumhur İttifakı, dünyadaki gelişmeleri doğru okuyabilen bir görüş  derinliğinden, insanlığın yaşadığı ahlak ve değer buhranını analiz eden manevi  olgunluktan, milli bekayı koruyan, milli birliği savunan sorumlu ve duyarlı  anlayıştan, mazlum toplumlara ait emek, değer ve kaynakların nasıl sömürüldüğünü  gören sorgulayıcı bakıştan, beşeriyeti bir rakip gibi değil, Allah'ın emaneti bir  kutlu paylaşma vasıtası olarak yorumlayan adalet duygusundan ve bunları akıl,  sabır, vizyon, bilgi, dikkat ve sevgi ile oluşacak bir terkibin oluşmasından  beslenmektedir.
 
 İşte bu ilkelerle çıkılacak yol bizi önce Cumhuriyetimizin 100.  yılı olan 2023 yılında 'lider ülke Türkiye'ye' ulaştıracaktır. Cumhur İttifakı  olarak inancımız budur. Ardından ise çağ açan İstanbul'un fethinin 600. yılı olan  2053 yılında 'süper güç Türkiye'ye' ulaştıracaktır. Elbette ortak ülkümüz de bu  olacaktır. İşte buna eriştiğimizde, ne bizi kapı arasında tutmak isteyen  Avrupa’ya ihtiyacımız kalacaktır ne de bize ikide bir parmak sallayan, devamlı  sabrımızı test eden ABD dayatmalarına katlanılacaktır. Unutuldu sanılmasın,  inşallah milletimiz o günleri gördüğünde, kimin kimi kapısında bekleteceğine,  kimin başına kimin çuval geçireceğine, kimin masalarda yüz süreceğine, kimin,  zulmün hesabını vereceğine, kimin ev ödevleri dağıtacağına tarih şahitlik  edecektir. Cumhur İttifakı bu tarihi misyonla varlığını idame ettirmektedir. "
 
LEŞ AVCILARINA İZİN YOKTUR
 
Kendileri için önceliğin belediye değil, milli beka olduğunu, Cumhur  İttifakı'nın Türkiye'den asla vazgeçmeyeceğini, milli hedeflerden sapma  göstermeyeceğini belirten Bahçeli, "siyasetin eskileriyle yeni sayfa açmak  isteyen zalimlerin, Cumhur İttifakı'nın kristalize ruhunda çatlaklar oluşturmaya  çalışanların heveslerinin kursaklarında kalacağını" ifade etti.
 
"Leş avcılarına izin yoktur. Kavga bekleyenlere müsamaha yoktur.  İhtilaf bekleyenlerin, itilaf gözleyenlerin şansı yoktur." diyen Bahçeli, şöyle  devam etti:
 
"Türkiye'yi teslim almak için Cumhur İttifakı'nın zaaf anını  kollayanlara ant olsun göz yummak söz konusu olmayacaktır. MHP ile AK Parti  çelikten iradedir, bu irade Türkiye düşmanlarına göz açtırmayacaktır. Hiç kimse  boşuna beklemesin, boş yere hayal kurmasın, Cumhur İttifakı Türkiye'yi 2023'e  taşıyacaktır. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart'tan 17 gün  sonra, yani 17 Nisan'da mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka  edebiyatından veri tabanı ve alt yapıyı kopyalama teşebbüsüne kadar mazbatalı  şahıs gizli bir gündem çerçevesinde faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak  olağanüstü itiraz süreci de çalışmaktadır. İstanbul'daki seçimlere şaibe  karışmıştır. İstanbul'daki seçimlere derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir.  Büyükçekmece ve Maltepe'de gün yüzüne çıkan vahim iddialar yenilir yutulur türden  değildir. Şimdi söz sırası Yüksek Seçim Kurulunundur. Biz demokrasiye ve hukuka  saygılıyız. Millet iradesine elbette bağlıyız ve saygı duyarız. Ancak sandık  hilelerine tahammül göstermemizi de hiç kimse beklememelidir. Henüz her şey  bitmiş değildir. Adalet son mercidir. Fakat son söz söylenmemiştir."
 
Bahçeli, "En doğru, en makul kararı Yüksek Seçim Kurulu verecektir.  Bize göre İstanbul'daki seçimin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır. 17  gün boyunca mazbatayla yatan mazbatayla kalkan, toplumu kutuplaştıran, siyasi  tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan sayın İmamoğlu ve partisi büyük bir  yanlışın faili olmuşlardır. Mazbata almakla iş bitmemiştir. Süreç sonlanmamıştır." değerlendirmesini yaptı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku