• Diğer

Dünya

Bu çocuğun katili İsrail askerleri!

İşgalci İsrail'in sivillere yönelik saldırıları hiç bir ülkeden tepki görmeyince, soykırımı sürdürmeye devam ediyorlar. ABD'den aldığı destekle cinayetlerine bir yenisini ekleyen İsrail askerlerinin hedefi olan 5 yaşındaki Ahmed Abu Abed bugün binlerce kişinin katıldığı cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

 Bu çocuğun katili İsrail askerleri!

13 Aralık 2018 01:11
-A

+A

Çarşamba günü, İsrail askerlerinden gelen bir şarapnel parçasının gözüne isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 5 yaşındaki Gazzeli Ahmed Abu Abed için bugün cenaze töreni düzenlendi.
Binlerce Gazzeli'nin katıldığı törende Abed'in Filistin bayrağına sarılı tabutu omuzlarda taşındı.
Ahmed Abu Abed'in bacağından yaralanan babası, İsrail kuvvetlerinin ateş açtığı sırada diğer protestocularla aralarında 300 metreye yakın mesafe olduğunu söyleyerek, "Bizler sakin kaldıkça böyle kötü sonuçların olabileceğini beklemiyorduk" dedi.
Gazze Sağlık Bakanlığı Yetkilisi Mohammad Abu Hilal, "Büyük olasılıkla Ahmed Abu Abed'in gözüne isabet eden şarapnel parçasının beynin dibine yerleşmesi hayatını kaybetmesine sebep oldu" dedi.
Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun kıyı şeridindeki İsrail ablukasının sona erdirilmesini talep eden sınır protestolarında Mart ayından bu yana 220'den fazla Filistinlinin öldürüldüğünü söyledi.
İşgalci İsrail, uluslararası hukuku hiçe sayarak ve BM'nin aldığı onlarca karara rağmen işgal ve katliamlarına devam ediyor!
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku