• Diğer

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaralıları ziyaret etti

Kartal'da çöken binanın enkazından yaralı olarak kurtulanları hastanede ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktorlardan bilgi aldı, yaralılara "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaralıları ziyaret etti

9 Şubat 2019 14:28
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazında devam eden arama kurtarma çalışmalarına ilişkin olay yerinde incelemelerde bulunmasının ardından, yaralıların tedavilerinin sürdüğü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.
Yaralıları ziyaret eden ve sağlık durumları hakkında hastane başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan ve doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralılara "geçmiş olsun" dileklerini iletti.
Yaralıları ziyareti sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun bir afet olmadığını belirterek, “Bu aslında ne yazık ki yıllardır konuştuğumuz, söylediğimiz özellikle bu bina yapımlarında kullanılması gereken malzemeler konusu, binaların yapıldığı yerle ilgili atılması gereken adımlarda zemin etüdleri ve bu etüdlere dikkat edilmeden maalesef yapılan inşaatlarda zaman zaman yaşadığımız çok ciddi sıkıntılar var.” dedi.
Erdoğan, “Ranta yönelik, daha çok para kazanmaya yönelik kaçak yapılan bu işlerle, şu anda tabii bu bölgede çok ciddi bir sıkıntıyı yaşadık. Bundan sonraki süreçte iktidarımızın kentsel dönüşüm, değişim diye ortaya koyduğu teze, milletçe de sahip çıkmamız lazım.” ifadelerini kullandı.
"KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİŞİMİ KESİNLİKLE UYGULAYACAĞIZ"
Bütün o bölgeyi şu an incelemeye aldıklarını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:
“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız hepsini, oradaki binaları tek tek incelemiş vaziyette, incelemeye devam ediyor ve hangi binada durum nedir, bunlara bakıyoruz. Açık söylüyorum, net söylüyorum; buralarda oturulması uygun değildir kanaati oluştuğu takdirde, biz burada, 'Acaba müsaade eder misiniz filan' demeyeceğiz, kentsel dönüşüm değişimi kesinlikle uygulayacağız. Mecburuz.”iha
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku