• Diğer

Asayiş

EVLERİ KÜL OLAN YAŞLI ÇİFT YARDIM BEKLİYOR!

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki yaşlı çiftin evleri elektrik kontağından çıkan yangın sonucu kül oldu.

EVLERİ KÜL OLAN YAŞLI ÇİFT YARDIM BEKLİYOR!

13 Ağustos 2019 19:44
-A

+A

 
Göksun Kanlıkavak Mahallesinde ikamet eden 80 yaşlarındaki Hacı ve Emine Kurt çiftinin iki katlı evi bugün elektriklerin kesilmesinin ardından elektrik kontağının yanması sonucunda iki katlı evleri kül oldu. Kerpiç ev bugün 13:00 sıralarında çıkan yangında yaşlı çiftin iki aylık biriktirdikleri paraları ile birlikte yaşlı çiftin gözleri önünde küle döndü. Yangına önce mahalle halkı müdahale ederken, daha sonra itfaiye ekiplerinin gelmesiyle yangın söndürüldü. Hacı Kurt ve Emine Kurt’un yaşadıkları kerpiç ev ise yangın sonrasında kullanılamaz hale geldi.

Geçimlerini 65 yaş üstü aylıklarıyla sağlıyorlardıHacı ve Emine Kurt çiftinin sosyal güvencelerinin olmamasının yanı sıra geçimlerini devletin bağladığı 65 yaş aylıklarıyla sağlıyorlardı. Birkaç aydır biriktirdikleri paraların yanı sıra eşyalarının da yangınla kül olmasıyla birlikte şimdi ne yapacaklarını düşünüyorlar. Maddi gücü olmayan çift, yetkililerden yardım eli bekliyor.
 


 
HABER MERKEZİ
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku