• Diğer

Yerel

Kandan Kök Hücre Bağışı Yapıldı

Kahramanmaraş Özel Mesavip Koleji, Türk Kızılay’ı ve Türkkök Kök Hücre Kurumları işbirliği ile özel bir etkinlik düzenledi.

Kandan Kök Hücre Bağışı Yapıldı

24 Kasım 2018 01:47
-A

+A

 

Özel Mesavip Koleji geçtiğimiz hafta ‘’Lösemili ÇocuklarHaftası’’münasebetiyle farkındalık oluşturmak amacıyla ‘’Canıma Kan Olur Musun?’’sloganıyla, Türk Kızılay’ı ve Türkkök Kök Hücre Kurumları işbirliği ile özel bir etkinlik düzenledi. Lösemi hastalarının sadece kan bağışıyla tedavi edilebileceği ve tedavi için ise çok insana ulaşmanın önemi Kurum içerisindeçalışanlarla ve öğrencilerle paylaşıldı.‘’ÇOK KAN ÇOK CAN’’

Bu farkındalığın mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmasının bilincinde olan Mesavip çalışanları, velileri ve öğrencileri etkinliğin çevreye duyurulmasında tüm gayretiyle çalıştı.Birgünde alınabilecek azami  kişi sayısına ulaşılarak 124 kişiden kan örneği alındı.
Gün içerisinde iyiliksever  misafirlerini saygıyla ve minnetle ağırlayan kurum çalışanları, bağışçıların sonucu ne kadar heyecanla ve duayla beklediğine de defalarca şahit oldu.Alınan kan örnekleri Cumhurbaşkanlığına bağlı çalışan TÜRKKÖK arşivlerine kaydedilip ihtiyaç durumunda bağışçılara ulaşıldığı ve lösemili hastaların tedavilerinin  gerçekleştiği belirtildi.
Yoğun ilgi gören bu etkinlik sayesinde birçok kişinin bağışçı olmasının bilincinin kazandırıldı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku