• Diğer

Yazar

entel.haber2012@hotmail.com

35 makale bulunmakatadır

Belediyelerdeki Gazoz Kapakları!

Nereden baksak tutarsızlık nereden baksak ahmakça…

20:53 - 6 Şubat 2018

+A

-A

Gün geçmiyor ki şehrimizdeki belediyelerden tuhaf sesler gelmesin. O onu dedi, bu bunu dedi, yok kayınım bana kaydı gibi sözleri evlendirme programlarında duyardık. Televizyon programları reyting yapmak için bu tür evlilik programlarında garip şeyler yaparak gündemde kalmaya çalışırlardı. Belediyelerdeki çalışanlar bu tür evlilik programlarını çok fazla izlemiş olmalı ki oradaki tuhaf hareketleri yapmaya başlamışlar.

Eee tabi iş üretemiyorlar, dedikodu üreterek gündemde kalmaya çalışıyorlar. Hani derler ya “bazıları iş üretir bazıları ise laf diye” bu insanların işi gücü mavra olmuş. Belediye başkanları gece gündüz demeden hizmet peşinde koşarken, bunlar ise oturdukları yerden dedikodu kazanını kaynatmışlar. Onu almışlar bunu satmışlar cukkaları cebe indirmişler. Oturdukları koltukları kendine rant kapısı haline getiren bu gazoz kapaklarının arkasına teneke kutusu bağlayıp belediyelerden Osmanlı tokadıyla uğurlanması gerekiyor.

Mesleğimiz gereği birçok kurumlarla iletişim halindeyiz. Zaman zaman kurumundan memnun olmayan, yöneticisinden memnun olmayan, ortada bir haksızlık görenler bizlere bir takım olayları anlatırlar. Tabi bizlerde kurumlarda neler olup bittiğini biliriz ama bunun hepsi kamuoyu ile paylaşmayız. Neden? Birilerinin cebini değil, şehrimizi düşündüğümüz için. Tabi olaylar bir noktaya gelir ki insan boğulacakmış gibi olur. Gördüklerinden rahatsız olur, bunalır sıkılır. Zamanla olayların düzelmesini bekler ama bakar ki olaylar bırakın düzelmesini katlanır gider…

Maalesef belediyelerimizde o kadar oturduğu koltuğu hak etmeyen yöneticiler var ki insan adam yerine koyup selam veresi bile gelmiyor. Elinin altında pırıl pırıl genç dinamik kişilerin olmasına rağmen, sürekli bir şeyler bahane ederek günü kurtarmaya çalışıyorlar. Buraya Sayın Belediye başkanlarımıza büyük işler düşüyor. Önce içlerindeki fosilleşmiş iş yerine laf üreten kişileri temizlemeleri gerekiyor. Belediyeler halka hizmet yerleridir. Ama maalesef görüyoruz ki oradaki olup bitenleri birileri dışarıya yansıtarak, dedikodu kazanına dönüştürmeye çalışıyorlar. Belediyelerimizde o kadar hizmet aşkıyla yanıp tutuşan birbirinden değerli kişiler var ama maalesef onlar etkin görevlerde değil.

Bazı gazoz kapakları ise o kişileri kendilerine rakip gördükleri için onu alt etmek için elinden gelen numaraları yapmaktadırlar…

Beklentimiz Belediye başkanlarımızın o gazoz kapaklarını altın ve mücevher ile değiştirmeleridir…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku