• Diğer

Yazar

ahmetaras_46@hotmail.com

1 makale bulunmakatadır

Bundan Sonra Ne Olacak?

Allah'ın izniyle referandumu sağsalim kazasız belasız atlattık. Ciddi bir taşkınlık veya üzücü bir olay yaşanmaması mutlu etti. Halkın iradesiyle Başkanlık onaylandı.

12:47 - 18 Nisan 2017

+A

-A

Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olur inşallah. Kritik bir payla kabul edilen başkanlıktan önce daha ciddi sorunlara değinmek lazım. Kendi şehrimizdeki Kasım seçimlerini ele aldığımızda Ak Parti, MHP, BBP oylarının toplamından %12 gibi ciddi bir oy kaybı yasandı. Muhtemelen hiçbir parti bu kaybı kabul etmeyecektir.
Peki, bu kaybedilen oy nerden nereye gitti?
 
Ak Parti kendi içinde fire mi verdi? Yoksa MHP istenilen desteği veremedi mi?
Bana Gore her ikisi…
Gördüğüm kadarıyla MHP tabanı evet’e gereken desteği vermedi. Fakat o kritik paylık kısımda büyük emeği oldu, diye düşünüyorum. Ama diğer problem olan Ak Parti içinden fire verilmesi daha ürkütücü bir durum.
Partililer genel başkanla ayni görüsü paylaşmayabilir.
 
Saygıyla karşılarım, demokrasi dediğimiz şey de bu durumda ortaya çıkıyor daa…
Ya bu karsı çıkanlar FETÖ’ nün siyasi ayağı ise?
Ya bu referandumu kendilerinin son çıkısı olarak görüp son umut diyorlarsa?
 
 O zaman ne olacak?
 
Mesela oy kullanmaya gittiğimde sandık görevlisinin birisi FETÖ’ dan dolayı içeri alınıp tekrar serbest kalan tanıdığım bir şahıstı. Oraya kim niye nasıl neden  oturttu,  bilemem ama özellikle de FETÖ karşıtı olarak ciddi maddi manevi zarar görüp mağdur olan birisi olarak rahatsız olmamda gayet doğal bir şeydir.
 
Sayın cumhurbaşkanımız ben yalnızım derken boşa demiyordu. İllaki farkındadır da hamle olarak ne yapılacaktır? Şahsi kanaatim çok hızlı şekilde tüm Türkiye’de il ve ilce kongreleri yapılıp bu örgüte bulaşmış ve hala gönül bağı olanlar milletine canı gönülden inanmayan hizmet etmeyen kendi menfaatlerini düşünenler temizlenmelidir. Alt kademeden üst taraflara doğru tek tek tespit edip ardından erken secime giderek varsa eğer vekillerini ve başkanlarını temizlemelidir.
 
Önümüzdeki secime iki bucuk sene olmasına rağmen eğer bu yapılmazsa 2019 başkanlık seçimlerinde daha ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Maazallah bu fetöcülerin eline fırsat geçmesin. Hepimizi bir kaşık suda boğarlar. Hem karsı çıkanlarla hem de içindekilerle mücadele vermek çok daha fazla yorar ve yıpratır diye düşünüyorum. Hem de birçok şehir efsanesi son bularak insanları ithamlardan kurtarmış oluruz.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku