• Diğer

Asayiş

Polis, İllegal Hayatlar filminin setine baskın yaptı

İzinsiz miting yapıldığını zanneden polis, İllegal Hayatlar filminin setine baskın yaptı

Polis, İllegal Hayatlar filminin setine baskın yaptı

19 Ağustos 2022 13:35
-A

+A

 
Adana'da sosyal medya fenomeni Mahsun Karaca'nın başrolünü üstlendiği "İllegal Hayatlar" filminin çekimi sırasında çekilen miting sahnesi gerçek sanılınca polis baskınına uğradı. Alana gelerek izinsiz miting yapıldığını söyleyip sonlandırılmasını isteyen polisler, film çekimi olduğunu öğrenince ekibe başarılar dileyerek setten ayrıldı.

Sosyal medyada "Röportaj Adam" olarak ünlenen, gerçek haberler üzerine çekimler yapıp komik bir şekilde halka sunan Mahsun Karaca yine yapılan haberlerden esinlenerek "İllegal Hayatlar" isimli sinema filmi çekmeye karar verdi. Film çekimlerini Adana'da yapan Karaca'nın bir sahnesi polis baskınına uğradı.
 


 
SETE POLİS BASKINI
Karaca, Adana'da kumar oynatmak için kurulan bir siyasi partinin liderinin başından geçen olayları konu alan filmin çekimleri için İstasyon Meydanı'na geldi. Mahsun Karaca rolü gereği Liberal Muhafazakar Komünist Parti Genel Başkanı olarak halka seslendiği ve kalabalığın da Karaca lehine sloganlar attığı sırada polis izinsiz miting yapıldığını zannederek sete geldi. İzinsiz miting yapıldığını söyleyen polis, sonlandırmalarını istedi. Set ekibi ise miting yapmadıklarını film çektiklerini, sahne gereği genel başkanın halka hitap ettiğini söyledi. Polis bunun üzerine film çekimi için izinleri olup olmadığını kontrol etti. Valilikten izin alındığını gören polis, ekibe başarılar dileyerek setten ayrıldı.
 
260 OPERASYON YAPILAN SİYASİ PARTİDEN ESİNLENİLDİ
Mahsun Karaca, filmin Adana'da 260 kez operasyon yapılan bir siyasi partiden esinlenerek çekildiğini ve bir eleştiri filmi olduğunu söyledi. Filmde rol alan Şahin Sarsu ve Mehmet Kahraman ise sanatın ve sanatçının eleştirmek için var olduğunu, bu filmin de yaşanan olaylara eleştirel bir bakış açısıyla baktığını dile getirdi.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku