• Diğer

Dünya

Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor?

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor?

29 Mayıs 2024 21:22
-A

+A

 
Gazze Şeridi'nde İsrail'e karşı savaşan Kassam Tugayları, üzerlerine yağdırılan bombalara Kassam roketleri ile cevap veriyor. İmalat görüntüleri yayınlanan roketlerin 5 ila 16 kilometreye kadar menzili bulunuyor.
İsrail ordusunun Gazze halkına yönelik sistematik saldırıları 7 aydır şiddetini artırarak devam ediyor. İsrail'in katliamlarına karşı direniş gösteren Kassam Tugayları ise bu saldırılara kendi ürettikleri mühimmatlar ile cevap veriyor. Kassam roketleri adı verilen mühimmatların imalat görüntüleri bir klip eşliğinde yayınlandı.
 
YER ALTI TÜNELLERİNDE KASSAM FÜZESİ İMALATI
"Kasd el-Sebil" ismi verilen klip, Kassam Tugayları Genelkurmay Başkanı Muhammed Deyf'in 7 Ekim 2023'teki Aksa Tufanı operasyonunun talimatını verdiği konuşmasıyla başlıyor. Kassam Tugayları Askeri Korosu tarafından seslendirilen klibin görüntülerinde ise her bir roketin ciddi insan emeğiyle üretildiği dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan yer altı tünellerinde oluşturulan atölyelerde ana mühimmatların imal edildiği sahneler de yer alıyor.
 
AKSA TUFANI OPERASYONUYLA GÜNDEME GELMİŞTİ
2001 yılından bu yana üretilen Kassam roketlerinin 5 ila 16 kilometreye kadar menzili bulunuyor. Kassam roketlerinin uzunluğu 180 cm, 220 cm ve 244 cm olarak değişiyor. İsrail işgalindeki topraklarda askeri hedeflere ateşlenen roketler, özellikle 7 Ekim Aksa Tufanı operasyonu sonrasında sıklıkla gündeme geliyor.
 
İsrail bombardımanlarına bu roketlerle karşılık veriyorlar! Kassam mühimmatlarının görüntüleri yayınlandı
 
İSRAİL'İN BAŞKENTİNİ VURACAK KAPASİTEYE SAHİP
Kassam Tugayları, 7 aydan beri İsrail tarafından birçok füze rampasının vurulmasına rağmen, kamufle edilen noktalardan yapılan ateşlemelerle Tel Aviv'i dahi vuracak kabiliyete sahip olduğunu gösteriyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku