• Diğer

Yazar

serkan.unal@trimbox.com.tr

1 makale bulunmakatadır

24 HAZİRAN’DAN SONRA CHP…

24 Haziran seçimlerine az bir süre kaldı. Kafamı tek bir soru meşgul ediyor; İnce 24 Haziran’da kaybederse CHP’ de neler olur?

14:48 - 7 Haziran 2018

+A

-A

 
Çatı aday görüşmelerinden sonuç alınamadığı için Kemal Kılıçtaroğlu, CHP içerisinde yaptığı anket sonucu Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayı oldu. Bu en çok Kılıçdaroğlu’na yaradı. Çünkü Cumhurbaşkanlığı seçimi kaybedilirse Kılıçdaroğlu partililere: “istediğiniz adayı gösterdim, olmadı.” Diyebilir.

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi aday göstermesinin sebeplerinden biri olarak parti içi muhalefeti pasifize etmek istemesi iddia ediliyor. Aslında CHP aday listelerine ve partiden tasfiye edilen isimlere bakıldığında haksız bir iddia sayılmaz. Ancak seçimden sonra ki süreçte Kılıçtaroğlu başına iş alabilir.

24 Haziran'da Muharrem İnce'nin, CHP’nin aldığı %25'lik oyun üzerine çıkmasına kesin gözü ile bakılıyor. Muharrem İnce seçimi kaybetse dahi elinde ciddi bir güç olacak. Ve partililere dönüp "oyları CHP oyunun üzerine çıkardım diyebilir","baskın seçimde elimden bu kadar geldi" diyebilir. Üstelik İnce’nin CHP Muharrem ince son 3 hafta kalmışken CHP genel başkanının kim olduğunu dahi unutturdu. Şu an net bir şekilde seçmenin gözünde CHP’nin lideri konumuna yükseldi.

Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçilemese dahi CHP genel başkanlığı hedefinden vazgeçmeyeceği aksine daha ısrarlı bir şekilde bunu isteyeceği kanısındayım. Bu durum önümüzde ki dönemde yeni bir İnönü-Ecevit vakası doğurabilir, ardından İnce arkasına aldığı bu rüzgâr ile yeni bir parti kurabilir. Bu da CHP’ de ciddi bir bölünme ile sonuçlanabilir.

Aslında şuan Muharrem İnce’nin meydanlarda adım adım parti genel başkanlığına yürüdüğünü söyleyebilirim. Ancak bu parti CHP mi olur, yoksa Meral Akşener gibi yeni bir parti mi olur burası muallak.

Anahtar Kelimeler : SERKANÜNAL, CHP, KEMALKILIÇDAROĞLU,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku